Loading
Background

OBRAZY KOBIETY MUZY I UPADŁE ANIELICE

 

Motyw kobiety jest obecny w malarstwie od zawsze. Kobiety widzimy na klasycystycznych portretach i abstrakcyjnych dziełach Picassa, są u Van Gogha i Salvadora Dali. Nie brakuje ich również u Matejki. W nigdy nieukończonym obrazie Rok 1863 – Polonia przedstawił on Polskę jako zakuwaną w kajdany młodą kobietę…

Kobieta obecna jest także w malarstwie nowoczesnym. Jest portretowana i karykaturowana. Ubierana i rozbierana… Przedstawiana w setkach kontekstów społecznych, psychologicznych, i kulturowych. Po jej wielorakie atuty sięgają miłośnicy malowania olejami, twórcy akwareli, artyści wykorzystujący wyłącznie akryl lub gwasz oraz artyści, których główną formą wyrazu jest kolaż.

DOKĄD Z TĄ BABĄ?

Kobieta jest przedstawiana w malarstwie nowoczesnym wielorako. Ta różnorodność ujęcia motywu kobiety i kobiecości sprawia, że obrazy z tej kategorii doskonale spełniają się w rozmaitych wnętrzach, niekoniecznie w domowym zaciszu. Kobieta w surrealizmie i malarstwie abstrakcyjnym to ciekawa propozycja dla lokali usługowych oraz powierzchni biurowych i konferencyjnych.